Czym różni się opinia od oceny?

Jeżeli chcesz nauczyć się zarabiać w Internecie, to musisz nauczyć się odróżniać realną (choć subiektywną) opinię od fikcyjnej i mało realnej oceny.

Opinia – to w moim słowniku opis wrażeń i doświadczeń osoby, która używała czegoś, lub brała w czymś udział.

Ocena  to w moim słowniku formułowanie wniosków na temat rzeczy lub wydarzenia na podstawie własnego „widzimisie” zwykle bez poparcia sensownymi argumentami.

Na temat jakiejś rzeczy można wyrażać zarówno opinie jak i oceny.

Opinia o BMW X5…

Załóżmy, że mamy do dyspozycji najnowszy model BMW X5. Ktoś, kto jeździ tym autem i przetestował je podczas jazdy może podzielić się swoją opinią na temat tego jak jeździ się tym autem. Taka osoba może również dokonać subiektywnej oceny wyglądu tego auta na zasadzie: „to mi się podoba, a to nie”.

Osoba, która tylko widziała najnowsze BMW X5 może ocenić jego wygląd, ale formułowanie opinii na temat pozostałych właściwości tego auta jest tworzeniem subiektywnej oceny, a nie realną opinią popartą doświadczeniami.

Jeśli bierzesz udział w jakimś szkoleniu, projekcie, wydarzeniu, to Twoje zdanie na ten temat uznam za opinię, ale zdanie kogoś, kto nie był uczestnikiem uznam tylko za ocenę.

Między opinią a oceną jest ogromna różnica – opinia pozwala mi wyrobić sobie jakiś pogląd na dany temat na podstawie subiektywnych doświadczeń innego uczestnika.

Ocena jest dla mnie informacją śmieciową, ponieważ nie wynika ona z doświadczenia – wynika ona z projekcji własnych przekonań na dany przedmiot czy sytuację.

Ilu ludzi tyle opinii…

Opinie – te prawdziwe, dają nam pewien obraz sytuacji, ale zawsze formułowane są one przez osoby, które mają jakieś swoje przekonania, doświadczenia, oczekiwania, które na 100% (gdyby spojrzeć na nie całościowo) są inne od naszych.

To sprawia, że dobrze przyjęło się powiedzenie – Ilu ludzi, tyle opinii.

Jeśli nie wierzysz, to sprawdź sobie opinie np. pod ekspresami do kawy dostępnymi w sklepie online. Jedni wychwalają ekspresy za 400 zł, które są spełnieniem ich marzeń, a inni nigdy nie kupiliby ekspresu tańszego niż 5 000 zł.

Ci ludzie mają inne budżety, inne oczekiwania, inne doświadczenia i formułują inne wnioski na temat tych samych przedmiotów.

Opinie o Projekcie MoneyGenius

Wśród osób, które ukończyły 7 etapów w Projekcie MoneyGenius nie ma osób, które mają negatywną opinię na temat naszego Projektu. Te osoby wiedzą jakim ogromem wiedzy praktycznej dzielimy się każdego dnia i doceniają to.
Opinie znajdziesz >> TUTAJ <<

Oczywiście gdyby do naszego projektu dołączyła bardzo doświadczona osoba, która osiąga ponadprzeciętne wyniki, to po przejściu 7 etapów, mogłaby stwierdzić, że liczyła na więcej – to się może zdarzyć, bo ludzie są różni jak już wyżej pisałem.

Nawet jeśli taka sytuacja się przydarzy, to potraktujemy ją jako normalność – bo rozumiemy mechanizm.

Prawda jest taka, że nie ma ANI JEDNEJ osoby, która ukończyła wszystkie 7 etapów Projektu MoneyGenius i ma negatywną opinię na nasz temat – co napawa mnie dumą.

Słabe jest natomiast to, że czasami ktoś źle nas ocenia, mimo iż tak naprawdę nic nie zrobił i oczekiwał, że za nic nierobienie spotkają go znakomite rezultaty. To tak nie działa…

Dlaczego ludzie w ogóle formułują negatywne oceny na temat czegoś, z czym nie mieli styczności?

Wyobraź sobie budowlańca, który 20 lat ciężko pracuje w zawodzie – ma 40 lat, jest zmęczony życiem, w sumie niewiele osiągnął, a jedyną przyjemnością jaka go spotyka to motocyklowy wypad z kumplami, bo niedawno kupił stare Suzuki.

Nagle widzi w sieci posty z jakiegoś profilu „Projekt MoneyGenius”, w których jakiś obcy gość pokazuje, że można zarabiać 5-cio cyfrowe kwoty NIE WYCHODZĄC Z DOMU. Postaw się na miejscu tego budowlańca…

No nie zdenerwowałbyś się? Zaakceptowałbyś od tak, że zepsułeś sobie ostatnie 20 lat życia ciężką pracą, podczas gdy dzisiaj 20-sto letnie „dzieciaki”, które nic o życiu nie wiedzą, wożą się po mieście 5-cio litrowym Fordem Mustangiem? Byłbyś mocno sfrustrowany…

No dobra, załóżmy, że nerwy trochę odpuściły, ale w Twojej głowie od 20 lat tkwi program: „Ciężką pracą ludzie się bogacą”. Widzisz niespójność – czujesz, że coś jest nie tak i zaczyna Cię to zżerać od środka.

W psychologii to się nazywa dysonans poznawczy. Towarzyszy mu nieprzyjemne uczucie, które sprawia, że czujesz się gorszy. Co wtedy robi podświadomy umysł? Wypiera informacje, które doprowadziły do dysonansu.

Ponieważ Twój program jest Twój i to w dodatku realizowany, przez ostatnie 20 lat, to wypierasz ten dziwny program, który pokazuje, że droga do dostatniego życia jest jednak inna…

SUKCES – udało się, wraca równowaga i dobrostan psychiczny, uczucie dysonansu już Ci nie towarzyszy – uznałeś, że to wszystko to nieprawda.

Spokojnie kładziesz się spać, chcesz być wypoczęty – jutro przecież kolejny dzień intensywnej pracy na budowie, którego nie możesz odpuścić – przecież to elementarna część Twojego programu, który nazywa się „Praca aż do śmierci…”

PODSUMOWANIE

Żyjemy w pięknych czasach, w których alternatywne formy zarabiania pieniędzy są na wyciągnięcie ręki. Chcesz zarabiać naprawdę sensowne pieniądze w Internecie? Znajdź mentora i zacznij działać – nie ma innej drogi 🙂
Dołącz do Projektu MoneyGenius i WYKONAJ ETAP 1, a Ja jako Twój Mentor, poprowadzę Cię krok po kroku 😉


Szymon Miller

Człowiek, mający niepohamowany apetyt na ciekawe życie, determinację i chęci ✌️

11 komentarzy

Uncoork · 17 grudnia 2020 o 09:50

How Long Does Zithromax Take To Work Evirty buy online cialis loormameda Order Accutane From Canada

sikis izle · 19 grudnia 2020 o 18:47

I am so sorry to hear this. You and your family are in my prayers. Brigitte Madison Milo

sikis izle · 19 grudnia 2020 o 21:51

This is such a great idea! I should have done this instead of buying planters. Doro Pippo Terrena

yetiskin · 19 grudnia 2020 o 23:36

Thanks a lot for the blog. Really looking forward to read more. Cool. Nariko Ezekiel Quinlan

turkce · 20 grudnia 2020 o 01:02

Astonishingly user pleasant website. Enormous information readily available on few clicks on. Ailyn Joaquin Dorree

turkce · 20 grudnia 2020 o 02:23

I have been reading out a few of your stories and i can claim pretty nice stuff. I will make sure to bookmark your website. Odille Lazar Soneson

720p · 20 grudnia 2020 o 04:50

I think what you wrote made a great deal of sense. Saundra Iggy Pigeon

download · 20 grudnia 2020 o 06:27

Great post, I believe people should learn a lot from this weblog its really user genial . Adorne Gamaliel Krefetz

off white outlet · 1 października 2022 o 01:33

I intended to create you the little note to help say thank you over again with your splendid guidelines you’ve featured above. It’s certainly shockingly open-handed of you to grant unreservedly what exactly some people might have marketed as an electronic book to get some money on their own, notably since you might have tried it in the event you wanted. The principles also served as the easy way to recognize that other people have the identical eagerness really like mine to find out more when considering this matter. I think there are some more pleasant instances ahead for people who find out your blog.

kyrie shoes · 24 maja 2023 o 13:42

I simply wished to say thanks once more. I’m not certain the things I would have done in the absence of the ways shared by you regarding such subject. It became a real daunting setting for me personally, nevertheless considering the very well-written fashion you treated it took me to leap with joy. Extremely grateful for this guidance and thus believe you find out what a great job you are undertaking teaching many others all through your site. I am sure you haven’t met all of us.

golden goose leopard sneakers · 29 maja 2023 o 03:32

A lot of thanks for all your valuable effort on this site. Betty take interest in engaging in internet research and it’s really obvious why. We all learn all relating to the powerful method you give valuable tips and tricks via your web blog and as well as strongly encourage response from website visitors about this matter then our favorite child is really discovering a great deal. Enjoy the rest of the year. You are doing a powerful job.

Możliwość komentowania została wyłączona.