Pieniądze Szczęścia Nie Dają… ale czy naprawdę tak jest? Sprawdzę to dla Ciebie…

Codziennie słyszymy i czytamy, że „pieniądze szczęścia nie dają”. Posługiwanie się tym frazesem jest trochę bez sensu, ponieważ definicja słowa „szczęście” sama w sobie zależy od sposobu postrzegania Świata przez konkretną osobę i w różnych momentach życia tej osoby może oznaczać zupełnie inne rzeczy.

Skupmy się zatem na lekkim odwróceniu przysłowia „Pieniądze Szczęścia Nie Dają” i zadajmy sobie pytanie:

Co pieniądze dają?

Za pieniądze możemy zaspokoić głód i pragnienie, zapewnić sobie dach nad głową i ogrzewanie. To są podstawowe i w sumie najbardziej prymitywne ludzkie potrzeby. Biorąc pod uwagę jak wielu ludzi na Świecie zmaga się z głodem, niedostatkiem, brakiem czystej wody i dachu nad głową, trudno nie odnieść wrażenia, że gdyby mieli choć trochę więcej pieniędzy mogliby „kupić” za nie znacznie więcej szczęścia…

Kiedy mamy dach nad głową i mamy co jeść nasze potrzeby rosną zgodnie z naszą ludzką naturą. Zaczyna być dla nas ważne co jemy, ponieważ zależy nam na zdrowiu i dobrej kondycji.

Chcemy być zdrowi, czuć się zdrowo i wyglądać zdrowo po to, żeby przyciągać „lepszych” dla nas partnerów seksualnych – co też jest zgodne z naszą naturą.

Kiedy jesteśmy bardziej atrakcyjni i czujemy się atrakcyjniej, wtedy rośnie nasza pewność siebie, a ta z kolei przekłada się na nasze dalsze osiągnięcia.

Jednak to, że lepiej wyglądasz (załóżmy, że jesteś mężczyzną) wcale nie oznacza, że znajdziesz atrakcyjniejszą partnerkę, ponieważ kobiety są z natury wyposażone w inteligentne ewolucyjne mechanizmy doboru partnerów zapewniające przetrwanie potomstwu kobiety.

Kobieta podświadomie szuka partnera, który zapewni jej bezpieczeństwo nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim materialne – dla dobra jej dzieci.

W mediach funkcjonuje taki stereotyp kobiety „lecącej” na kasę – mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że taka jest biologiczna rola kobiety.

Kiedyś kolega opowiadał mi historie, że najlepszy sex z kobietami to sex na łóżku pełnym pieniędzy. Rozsypuje on pieniądze, kładzie na nie kobietę i spędzają tak razem upojną noc.

Czy zastanawiałeś się dlaczego tak się dzieje? Czy myślisz, że kochanie się na pieniądzach jest przyjemniejsze od kochania się na wycinkach z gazet?

Fizycznie nie jest, ale wpływa na podświadomość kobiety, ponieważ czuje się ona bezpieczna, w towarzystwie mężczyzny, którego stać na utrzymanie jej potomstwa – nawet jeśli w ogóle nie będą tego potomstwa razem posiadać.

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że dobre jedzenie i suplementy kosztują sporo pieniędzy, a dbałość o dobrą kondycję wymaga mnóstwo czasu, z kolei czas to pieniądz.

Inaczej mówiąc – jeśli nie będziesz miał pieniędzy, to nie będziesz miał również czasu, bo cały swój czas wykorzystasz na pogoń za kasą. Powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają nabiera zupełnie nowego znaczenia w tym kontekście.

Cała Twoja drabinka potrzeb, celów i pragnień bez pieniędzy stoi na bardzo wątłych fundamentach…

Uznanie…

Wspomniałem jak dotąd o bardzo podstawowych ludzkich potrzebach takich jak żywność, dach nad głową, poczucie bezpieczeństwa i sex, ale przecież jest ich znacznie więcej.

Najważniejszą osobistą potrzebą człowieka jest poczucie ważności. Ludzie uwielbiają czuć się ważni.

To dlatego kierowca autobusu zamyka drzwi przed nosem nadbiegającego pasażera (pokazuje, kto tu rządzi), to dlatego inny kierowca otwiera drzwi przed pasażerem, żeby zobaczyć gest jego podziękowania i poczuć się ważny.

To dlatego sprzątaczka w prywatnej firmie bardziej lubi prezesa, który powie „Dzień dobry Pani Basiu” zamiast gbura, który omija ją szerokim łukiem.

Problem polega na tym, że w Twoim środowisku (rodzina, znajomi) ludzie oceniają Cię przez pryzmat Twoich osiągnięć. To dlatego zdanie wujka czy kuzyna, który odnosi sukcesy, znaczy w Twojej rodzinie więcej, niż Twoje zdanie – nawet jeśli to oni mówią bzdury.

Wszystko się zmienia, kiedy wpadniesz do swojej rodzinnej wsi nowym autem z salonu za 150 tyś. PLN

Wtedy będziesz uosobieniem sukcesu i poczujesz się ważny, a członkowie Twojej rodziny nadadzą wyższą ważność Tobie (oczywiście znajdą się tacy, których będzie zżerać zazdrość).

Owszem, możesz osiągnąć to bez pieniędzy – najczęściej kiedy jesteś artystą, którego dzieła są cenione przez klasowych krytyków…

Samorealizacja

…jednak żeby być w czymś wybitnym fachowcem, zwykle nie wystarczą tylko chęci. Musisz kupić materiały, pomoce edukacyjne i skorzystać ze szkoleń u mistrzów. To nie jest za darmo.

Nie znam żadnego zdolnego pianisty, który coś osiągnął ćwicząc tylko oczami wyobraźni – bez dobrej klasy fortepianu i jego regularnego strojenia nic by nie osiągnął.

Jeśli chcesz się samorealizować potrzebujesz pieniędzy – im więcej ich masz, tym na lepszą edukację Cię stać – to proste jak drut. Pisząc „edukację” nie mam na myśli studiów – prawdziwa edukacja jest zawsze prywatna, często bardzo droga i zwykle poza zasięgiem finansowym przeciętnego Kowalskiego.

Wolność!

To jest moim zdaniem kluczowy element w dzisiejszym Świecie. Świat jest ponury, czy Ci się to podoba, czy nie. Jest bardzo brudny, brutalny i niesprawiedliwy. Być może tego nie widzisz, bo żyjesz w czasach pokoju w Polsce, która jest dziś stosunkowo bezpieczna, ale… spójrz chociażby na Wenezuelę.

Z Wenezueli uciekli już ludzie bogaci i Ci z klasy średniej. Dziś do Brazylii resztkami sił uciekają już tylko Ci najbiedniejsi – uciekają przed śmiercią z powodu głodu i chorób, z kraju, który jeszcze kilka lat temu był w zupełnie dobrej kondycji.

Mając pieniądze możesz decydować gdzie mieszkasz, gdzie masz firmę, gdzie żyjesz, co jesz, z kim sypiasz, gdzie bywasz na wakacjach, z kim chcesz utrzymywać kontakty, a z kim nie masz ochoty.

Wszystko jest dla Ciebie bardziej dostępne i prawie nieograniczone. Posiadanie znacznego majątku prawie w każdych okolicznościach zapewni Ci przetrwanie lub wyjście ze znacznych tarapatów. Będąc biedakiem nic nie znaczysz dla Świata. To jest przykre i podłe, ale prawdziwe…

Podsumowanie – Pieniądze Szczęścia nie Dają

Już wiesz co dają pieniądze – teraz możesz przemyśleć to wszystko i samodzielnie zastanowić się, czy to co możesz posiąść za pieniądze mieści się w Twojej aktualnej definicji szczęścia – wcale nie musi być to sex na pieniądzach z mega atrakcyjną kobietą – czasami wystarczy, że zabierzesz swoich spracowanych rodziców na tropikalne wakacje, na które nigdy nie było ich stać, bo ciężko pracowali, żebyś nie chodził głodny i miał książki do szkoły…

Jeśli chcesz nauczyć się zarabiać przez Internet, to wejdź >> TUTAJ <<


Szymon Miller

Człowiek, mający niepohamowany apetyt na ciekawe życie, determinację i chęci ✌️

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.