Jeśli chcesz zarabiać bardzo poważne pieniądze, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Materiał ten został sporządzony w oparciu o doświadczenia zebrane na grupie około 4000 osób. Informacje tutaj zawarte wymagają samodzielnego przemyślenia i zrozumienia procesów, które zachodzą w Twojej głowie i które determinują Twoje przyszłe osiągnięcia. Przedstawiamy suche i brutalne fakty.

Inspiracją do napisania tego tekstu są ludzie – konkretnie uczestnicy MoneyGenius z którymi „spotykamy” się każdego dnia. Zdecydowałem się podzielić ich na grupy wiekowe, ponieważ w zależności od wieku osób z którymi rozmawiamy mamy do czynienia ze skrajnie różnym podejściem do zarabiania pieniędzy.

Młodzież – 18-25 lat

Osoby w tym wieku są statystycznie (wg. naszych obserwacji) najmniej cierpliwe. Praktycznie każdy chciałby błyskawicznie i bez wysiłku zarabiać znakomite pieniądze. Młodzi ludzie dziś w Polsce nie muszą walczyć o wolność i jakikolwiek byt we własnym kraju – chcą konsumować tę wolność.

Dzięki Internetowi i mediom społecznościowym każdy młody człowiek widzi jakie możliwości daje współczesny Świat. Nowe gadżety, szybkie luksusowe samochody, dostatnie życie, wycieczki do ciepłych krajów, modne ubrania i mnóstwo pieniędzy na rozrywki – to jest życie, którego pragną młodzi. Młodzi chcą w pełni korzystać z możliwości współczesnego Świata, przyjmują postawę „należy mi się”, „muszę to mieć jak najszybciej”.

Młodzi nie chcą pracować na etacie – szybko kalkulują, że pierwsza praca nie pozwoli im na prowadzenie życia o jakim marzą, dlatego nie są pracowici – krótko mówiąc są leniwi i ciągle szukają różnych punktów „zaczepienia”, oraz jakiegoś złotego Grala, który uczni ich bogatym w jedną noc.

Do czego prowadzi lenistwo?

Do kombinowania. Młodzi w wieku 18-25 to najbardziej otwarta (pod kątem mentalnym) grupa ludzi, są gotowi wejść z entuzjazmem w praktycznie każdy nietypowy biznes czy projekt, byleby zostać milionerem przed 30-stką. Mają mnóstwo energii i są dosłownie „zajarani” każdą ideą, którą najlepiej charakteryzuje zdanie „Jak zarobić, żeby się nie narobić”.

Młodzi nie mają szacunku do pracy, a już tym bardziej do ciężkiej pracy – często pochodzą z domów, w których rodzice ciężko pracowali przez całe życie i w sumie niewiele osiągnęli wmawiając swoim dzieciom, że trzeba się dobrze uczyć i ciężko pracować – młodzi doskonale widzą, że ten model się nie sprawdza.

Młodzi jeżeli już podejmują pracę, to często ją zmieniają – z punktu widzenia ich rodziców podejmują dziwne, chaotyczne, a nawet idiotyczne decyzje.

Robią swoje, często bez zastanowienia i kalkulacji, nie boją się ryzyka, bo nie mogą nic stracić, bo zwykle niczego nie posiadają. Brak posiadania czegokolwiek, oraz brak zobowiązań dają im wolność podejmowania decyzji i otwartość na podejmowanie wyższego ryzyka.

Dla młodych najlepszą motywacją jest niska pensja – im gorzej zarabiają, tym kreatywniej będą kombinować, żeby zarobić jak najwięcej, przy jak najmniejszym wysiłku.

Plusy młodych

 • energia i entuzjazm
 • duża otwartość na nowe przedsięwzięcia
 • nie przejmują się zdaniem innych ludzi – chętnie udzielają się publicznie (dopytują, komentują na FB)
 • odwaga wynikająca z faktu, że nie mają nic do stracenia
 • uważają, że warto zacząć i uczyć się w trakcie, niż uczyć się przez pół życia, żeby w końcu zacząć

Minusy młodych

 • lenistwo – czasami jest to zaleta, ale na dłuższą metę może prowadzić do frustracji z powodu braku szybkich efektów
 • brak cierpliwości – obowiązuje motto „Albo szybko, albo wcale” przez co młodzi szybko rezygnują z bardzo perspektywicznych możliwości, którymi jeszcze wczoraj byli zachwyceni

Bill Gates często powtarza, że lubi zatrudniać ludzi leniwych, bo tacy najszybciej znajdują rozwiązania… hmm… ciekawe 😀

Starsza młodzież – 25-35 lat

Zwykle są to osoby wykształcone i przynajmniej teoretycznie posiadające „stabilną pracę”. Z powodu ukończenia studiów żyją w pułapce pracy w swoim zawodzie – szukają zajęcia w wyuczonym zawodzie przyjmując zwykle błędne założenie, że studia czegoś ich nauczyły i wyznaczyły im drogę w życiu. Rzadko zdają sobie sprawę z tego, że Świat zmienia się tak dynamicznie, że będą musieli co najmniej kilka razy kompletnie się przekwalifikować.

Takie osoby tkwią w podwójnej pułapce: z jednej strony nie decydują się podejmować pracy poniżej swoich tzw. „kwalifikacji”, a z drugiej strony często mają trudności ze znalezieniem pracy w „swoim zawodzie”, bo chętnych jest dużo więcej niż faktycznie potrzebuje rynek. Jeśli już ktoś z tej grupy wiekowej znajdzie pracę w zawodzie, to zwykle narzeka na poziom płac, ale jednocześnie zarabia na tyle dobrze, że nie ma bodźców do podejmowania większego ryzyka biznesowego, inwestycyjnego, czy choćby szukania lepiej płatnego zajęcia.

Osoby w wieku 25-35 lat bardzo często porównują własne osiągnięcia z osiągnięciami rówieśników – bardziej są zainteresowani tym, żeby dobrze wypaść na tle znajomych niż żeby dobrze zarabiać. Potrzeby własnego ego są u osób w tej grupie wiekowej bardzo uwypuklone. Zwykle po 25-tym roku życia wpadają w syndrom „co ludzie powiedzą” i bardziej uważają na to co myślą o nich ludzie, niż na to co myślą o sobie sami.

Obawiają się odrzucenia i pogardy jeśli mają mniej prestiżową pracę niż ich znajomi. Boją się publicznie przyznać (komentując, czy lajkując na FB), że są zainteresowani jakimś nowym sposobem zarabiania pieniędzy – zwykle piszą wiadomości prywatne – po to, żeby ich znajomi nie widzieli, że są oni zainteresowani znalezieniem kolejnych źródeł pieniędzy.

Szukanie kolejnych źródeł pieniędzy w środowisku osób 25-35 lat, to publiczne przyznawanie się do porażki – „Nie radzę sobie finansowo, szukam alternatywy” – starsza młodzież, nie może sobie na to pozwolić…

Starsza młodzież to również ludzie w związkach, często pod presją „na ustatkowanie”, którą nakładają na nich rodzice i bliscy. Im ktoś bardziej ustatkowany, tym mniej skłonny do ryzyka. Ojciec czy matka częściej wybiorą tzw. „bezpiecznie” warianty zarabiania w tzw. „normalnej pracy” niż zaryzykują w alternatywnych źródłach…

Niestety osoby w wieku 25-35 lat posiadające wykształcenie wyższe, to najgorsza grupa pod kątem biznesowym – takie osoby rzadko zakładają własne biznesy, bo przez lata edukacji wyuczyli w sobie nawyki bycia pracownikiem, przez co nie myślą w sposób przedsiębiorczy. Oczywiście statystycznie wyższa pensja jeszcze pogarsza ich sytuacje, bo to osoby najgorzej usytuowane i zwykle te, które nie mają nic do stracenia, tworzą najbardziej dochodowe biznesy.

Dochodowy biznes ma prostą definicję – jest to przedsięwzięcie gospodarcze o wysokim stopniu ryzyka początkowego. Udany i dochodowy biznes zawsze wiąże się z ponadprzeciętnym ryzykiem. To od zdolności do „Przed Się Brania” na siebie tego ryzyka zależy sukces lub porażka.

Ludzie w wieku 25-35 lat często szukają dziury w całym. Są bardziej podejrzliwi i bardziej zamknięci na nowe możliwości, chociaż wcale ich nie wykluczają. Na pewno są bardziej pracowici i cierpliwi niż ich młodsi koledzy, cechuje ich również większa wytrwałość w dążeniu do celu, ale rzadko szukają alternatywy.

Plusy osób w wieku 25-35 lat

 • cierpliwość
 • pracowitość
 • wytrwałość

Minusy osób w wieku 25-35 lat

 • niższa zdolność do podejmowania ryzyka
 • tkwienie w pułapce wykształcenia
 • początki syndromu „Co ludzie powiedzą”
 • porównywanie się z rówieśnikami
 • mała otwartość na nowe projekty
 • uwikłanie w zakładanie rodziny

Osoby w wieku 36-45 lata

To jest chyba najbardziej usztywniona grupa wiekowa. W tej grupie wiekowej praktycznie każdy nietypowy projekt jest traktowany bardzo podejrzliwie – nawet jest tak, że osoby w tym wieku na siłę próbują udowodnić innym, że się mylą. Osoby w wieku około 40 lat nie rozumieją jak 25-cio latek, który ich zdaniem „gówno wie o życiu” może zarabiać 50 tyś. PLN miesięcznie i jeździć Fordem Mustangiem o pojemności 5 litrów po 12 miesiącach od momentu kiedy rzucił robotę za 1 300 zł do ręki.

W tej grupie wiekowej praktycznie w ogóle nie ma otwartości na nowe pomysły, idee, strategie. Rzadko który 40-sto latek jest gotów wejść ponownie w swoim życiu w rolę ucznia i powiedzieć: „Ok, masz 25 lat, moim zdaniem nic nie wiesz o życiu, ale widzę, że zarabiasz kupę kasy – chce się od Ciebie uczyć”.

Osoby 36-45 lat są praktycznie zapuszkowane w swoich schematach i przekonaniach, których bronią za wszelką cenę – często bez sensu. Prawie nikt w tym wieku nie przyzna się przed sobą i otoczeniem, że to co robił przez ostatnie 15-20 lat swojego życia się nie sprawdziło i warto zacząć coś nowego.

Owszem zwykle są to osoby sumienne, pracowite i ustatkowane. Można odnieść wrażenie, że mają zdecydowanie lepiej ustawioną hierarchię wartości, w której pieniądze nie są najważniejszym czynnikiem, ale jednocześnie ich głowy są pełne uzasadnień dlaczego duże pieniądze są „złe” i „niepotrzebne”.

Jeśli pokażesz takiej osobie, że zarobiłeś 20 tyś. PLN w miesiąc, to jest prawie pewne, że uzna to za niemożliwe, bo przecież „Uczciwie nie ma możliwości, żeby zarabiać takie pieniądze”.

Plusy osób 36-45

 • dojrzała hierarchia wartości
 • sumienność
 • pracowitość
 • obowiązkowość
 • bardziej ustatkowane życie

Minusy osób 36-45 lat

 • znikoma otwartość na nowości
 • węszenie wszędzie spisków, oszustw i kombinacji
 • zbyt mocne przywiązanie do tradycyjnego modelu pracy
 • syndrom „życiowego doświadczenia” oraz skostniały system „własnych przekonań”
 • skamieniałe przekonania prowadzące do „ciasnoty umysłowej”

Osoby powyżej 45 lat

Takie osoby w biznesach online to rzadkość, ale powoli ich przybywa. Dlaczego ich przybywa? Bo to najbardziej oszukani przez „system” ludzie. Ludzie, którym całe życie wmawiano, że jak będą ciężko pracować, to będą mieć godną emeryturę. Ludzie Ci dali się przekonać, że sensem ich życia jest emerytura, a teraz ponoszą tego konsekwencje. Są to również osoby najczęściej wykluczone zawodowo, podupadające na zdrowiu.

Zwykle ta grupa osób jest bardzo pracowita i sumienna, ale za mało elastyczna na stale zmieniającym się rynku pracy.

Jeżeli są to osoby, które chcą dywersyfikować swoje zarobki i myślą o samodzielnym zapewnieniu sobie lepszej przyszłości to sytuacja jest w porządku. Zwykle jednak jest zupełnie odwrotnie i osoby takie „przychodzą” zarabiać w Internecie w momencie, kiedy same niewiele mają i ciężko im ruszyć z miejsca.

Okazuje się, że osoby po 45 roku życia bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy, choć wielu rzeczy nie rozumieją – mają też problemy z dosyć podstawową obsługa komputera, mimo iż aktywnie korzystają z Internetu.

Osoby po 45-tym roku życia zwykle mają „odchowane” dzieci i mogą poświęcić więcej czasu na zdobywanie nowych doświadczeń – to jest niewątpliwie ogromny atut, który przekłada się na coraz większą efektywność działań w tej grupie wiekowej.

Problemem w tej grupie wiekowej może być umiarkowana otwartość na nowości, często również brak odwagi i ograniczona pewność siebie.

Plusy osób po 45-tym roku życia

 • więcej wolnego czasu
 • chętnie się uczą
 • mają dużą motywację wewnętrzną do działania
 • są zwykle bardzo sumienni i rzetelni
 • są słowni i dosyć skrupulatni

Minusy osób po 45-tym roku życia

 • słabo radzą sobie z nowymi technologiami
 • mają średnią otwartość na zmiany
 • mają ograniczoną pewność siebie

Podsumowanie

Jakie jest optymalne nastawienie do zarabiania pieniędzy?

Żeby skutecznie zarabiać online potrzebujesz uzbroić się w:

Otwartości umysłu – otwartość to nic innego jak przyjęcia założenia, że propozycja, z którą się spotykasz jest dla Ciebie dobra i postarasz się bliżej z nią zapoznać. Otwartość jest jak poznawanie nowego człowieka – najlepiej na tym wyjdziesz jeśli przyjmiesz, że człowiek, którego poznajesz jest dobry i stanowi właściwe towarzystwo dla Ciebie. Przyjęcie założenia, że każdy nowo spotkamy człowiek jest zły, a każda nowa okazja zarobkowa jest oszustwem do niczego Cię nie doprowadzi. Otwartość umysłu dobrze charakteryzuje cytat Richarda Bransona: „Jeśli ktoś oferuje Ci niesamowitą możliwość, a Ty nie jesteś pewien, czy dasz radę, powiedz „TAK!” i naucz się jak to zrobić”

Cierpliwość – musisz rozumieć, że zarabianie jest jak praca w polu – musisz najpierw przygotować grunt, później zasiać, dbać i dopiero na końcu zbierasz. Internet daje dziś możliwości naprawdę szybkiego zarobku, ale nawet w Internecie na efekty trzeba czasem popracować przez 2-4 miesiące, zamiast zniechęcać się po 2-4 dniach 🙂

Pracowitość i Lenistwo jednocześnie – musisz być leniem, który szuka najszybszych rozwiązań, ale powinieneś być na tyle pracowity, żeby potrafić wdrażać w życie te rozwiązania

Duża energia i entuzjazm – jeśli nie masz wystarczającego dużego entuzjazmu, jesteś podejrzliwy, szukasz dziury w całym, negujesz sprawdzone w praktyce rozwiązania to niestety zatrujesz sam siebie. Jeżeli podchodzisz do czegoś z entuzjazmem, to masz więcej energii i zwykle wtedy więcej Ci się udaje. Jeżeli potraktujesz nowe możliwości jak nowa pracę, to szybko się wypalisz. Nowe możliwości zarobkowe powinny być dla Ciebie jak rozpoczynanie nowej wyprawy, projektu czy związku – emocje powinny być podobne. Zaczynając z pułapu znudzonego życiem marudera, kwestionującego wszystko dookoła skazujesz się na porażkę. Lepiej podejść do czegoś z przesadnym optymizmem, niż przesadnym pesymizmem – przesadny pesymizm szybko Cię zniechęci, za to przesadny optymizm może doprowadzić Cię na szczyt – choć wcale nie musi.

Nie zwracanie uwagi na zdanie innych ludzi – to jest szalenie ważna sprawa. Twoi rodzice, rodzina, rodzeństwo, ciocia, wujek, dziadek, znajomi – prawdopodobnie są dla Ciebie autorytetem. Przez wiele lat kierowali Twoim życiem przekazując Ci wszystkie swoje mądrości, życiowe prawdy, nawyki i przekonania. Musze Cię jednak zmartwić – nie masz pewności, że to co Ci przekazali jest dla Ciebie dobre. Jeśli widzisz wokół siebie zapracowanych, zmęczonych życiem ludzi, którzy ciągle martwią się o pieniądze, to masz klarowny dowód na to, że jesteś w toksycznym środowisku.

W takiej sytuacji musisz przyjąć własny tok rozumowania i szukać dróg, którymi nie szedł nikt wcześniej. Nie chodzi o to, że masz przestać szanować swoją rodzinę, odcinać się od kontaktów z nimi, negować wszystko co powiedzą i nie liczyć się z ich zdaniem. Ty masz po prostu nauczyć się mieć własne zdanie i samodzielnie sprawdzać możliwości przecierając szlaki, na których nikt z Twoich bliskich nigdy się nie pojawił.

Nawet jak masz w rodzinie ludzi, którzy odnosili sukcesy w przeszłości, to musisz zdawać sobie sprawę, że dziś Świat wygląda inaczej i dawne schematy mogą nie być skuteczne tak jak dawniej. Za 5 lat Świat może wyglądać zupełnie inaczej i Twoją rolą jest dopasować się do zmieniających się realiów, a nie tkwić w bezsensownych i nieaktualnych schematach.

Jeszcze jedno: Ludzie nie zapłacą Twoich rachunków, nie wykonają za Ciebie pracy, nie wezmą odpowiedzialności za Twoje decyzje, nawet jeśli będą wynikały z ich złotych rad, nie zapłacą za Twoje błędy, ale też nie sfinansują Twoich sukcesów – dlatego musisz mieć własne zdanie i nie zwracać uwagi na zdanie osób, które komentują coś czym się zajmujesz, ale nigdy tego nie robili. Ucz się od tych, co zajmują się tym, czym Ty chcesz się zajmować – na ocenę i własne zdanie przyjdzie czas, ale dokonaj tej oceny podejmując aktywne działanie, a nie w oparciu o swoje lub co gorsze cudze schematy myślowe.

Ludzie którzy cierpią na syndrom „Co ludzie powiedzą” są najmniej szczęśliwy – robią to co jest akceptowalne przez ich środowisko, zamiast robić to co daje im najlepsze rezultaty i zwiększa ich osiągnięcia.

Odwaga – to nic innego jak podejmowanie działania pomimo niepewności i oczywistego ryzyka związanego z tym działaniem. Nie znam absolutnie żadnej osoby w życiu, która osiągnęła duży sukces finansowy, sportowy czy jakikolwiek inny nie wykazując się odwagą.

Sumienność – to nic innego jak umiejętność zaplanowania sobie pewnych zdarzeń i sukcesywne ich realizowanie.

Motywacja wewnętrzna – to wewnętrzna chęć osiągania czegoś więcej. Motywacja to ten dreszczyk, który popycha Cię do przodu. Motywacja wynika z pragnienia. Musisz zadać sobie pytanie: „Czego Ja pragnę?” nie tylko „czego chcę”, ale czego pragnę. Jeśli pragniesz mieszkać na ciepłej wyspie, jest to wystarczający powód, żeby mieć motywację wewnętrzną.

Porównywanie się z samym sobą – kiedy porównujesz się z samym sobą, to jesteś na właściwej ścieżce rozwoju. Ściganie się z innymi bywa frustrujące, ale kiedy ścigasz się z samym sobą, to doskonale wiesz, jakie masz możliwości i co możesz robić lepiej. Owszem, warto wzorować się na innych i przyjąć założenie, że „Skoro on może, to Ja też mogę”, ale czym innym jest dążenie do takiego samego stanu rzeczy, a czym innym chorobliwe porównywanie się z innymi.

Mentor – to osoba, która przeciera dla Ciebie szlaki. Przy odpowiednim samozaparciu możesz dojść do wszystkiego sam, ale uprzedzam, że nie stać Cię na to. Świat pędzi do przodu i zanim Ty znajdziesz odpowiednie rozwiązania, to mogą one przestać być aktualne i zawsze będzie ktoś o krok przed Tobą. Lepiej uczyć się od najlepszych i pracować z najlepszymi – zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, pieniędzy i energii oraz szybko wejdziesz na właściwą ścieżkę.

Pamiętaj: Na każdym etapie masz szanse zerwać z negatywnymi schematami odpowiednimi do Twojego wieku, choć tak naprawdę nie powinny one zależeć od wieku, ale od Twojego podejścia do życia. Wiek jest tutaj zmienną, dzięki której chciałem zobrazować pewne mechanizmy – zobrazować po to, żebyś mógł zerwać z ograniczającymi Cię przekonaniami charakterystycznymi dla Twoich rówieśników i osób w podobnym wieku.

Masz szanse wypracować odpowiednie nawyki i schematy w dowolnym momencie Twojego życia – pod warunkiem, że uświadomisz sobie na czym stoisz 😉


Szymon Miller

Człowiek, mający niepohamowany apetyt na ciekawe życie, determinację i chęci ✌️

16 komentarzy

paul george shoes · 20 maja 2023 o 20:53

I as well as my pals appeared to be studying the good key points located on your web site and all of the sudden I got a terrible feeling I never thanked you for them. All the people ended up for this reason passionate to learn all of them and already have quite simply been enjoying those things. Many thanks for really being very thoughtful as well as for choosing such magnificent subject areas millions of individuals are really needing to learn about. Our own honest regret for not saying thanks to you earlier.

bape clothing · 21 maja 2023 o 02:44

I wanted to construct a small word to express gratitude to you for some of the nice instructions you are giving out here. My long internet lookup has now been rewarded with sensible facts and strategies to share with my friends. I 'd tell you that most of us site visitors are very blessed to exist in a wonderful community with many brilliant professionals with great pointers. I feel truly lucky to have encountered the website page and look forward to plenty of more fun moments reading here. Thanks a lot once again for all the details.

goyard bag · 22 maja 2023 o 22:52

I precisely had to say thanks again. I do not know the things that I might have accomplished without these tips provided by you about that area of interest. It previously was a real alarming case in my circumstances, nevertheless looking at your specialised approach you dealt with it forced me to leap for contentment. I’m just happy for your support and as well , pray you realize what an amazing job you are getting into instructing men and women using your webpage. Probably you have never got to know any of us.

kobe shoes · 23 maja 2023 o 04:42

My spouse and i ended up being absolutely contented when Louis managed to finish off his survey using the ideas he obtained when using the web pages. It’s not at all simplistic just to possibly be handing out guidelines which often the rest might have been trying to sell. And we all realize we need the website owner to be grateful to for that. The explanations you made, the simple site menu, the relationships you give support to engender – it’s got all fabulous, and it’s helping our son in addition to the family reason why this concept is entertaining, which is extremely vital. Thanks for the whole thing!

golden goose mid star sneakers · 23 maja 2023 o 06:20

I must express my gratitude for your generosity in support of women who absolutely need help on your field. Your real commitment to passing the solution all around had been unbelievably productive and have enabled associates just like me to get to their aims. Your personal valuable advice entails a whole lot to me and even further to my peers. Thanks a lot; from all of us.

supreme hoodie · 25 maja 2023 o 01:35

I wanted to make a quick word to express gratitude to you for the nice techniques you are showing on this site. My time consuming internet look up has finally been paid with wonderful facts to talk about with my contacts. I would state that that we website visitors are extremely endowed to be in a great network with so many lovely professionals with interesting basics. I feel rather privileged to have seen your entire web page and look forward to so many more fabulous moments reading here. Thanks a lot once more for all the details.

supreme clothing · 25 maja 2023 o 07:29

Thank you a lot for providing individuals with an extraordinarily wonderful opportunity to read articles and blog posts from here. It’s always very nice and full of a great time for me and my office friends to visit your web site at the least thrice in a week to see the fresh stuff you have got. Not to mention, I’m also usually astounded with all the cool techniques you serve. Selected two areas in this post are in reality the most effective we’ve had.

golden goose outlet · 25 maja 2023 o 22:10

I have to express my appreciation for your generosity for folks who really want guidance on this theme. Your very own commitment to getting the solution all-around appears to be rather valuable and has in every case helped individuals much like me to achieve their endeavors. The warm and helpful help means a whole lot to me and extremely more to my fellow workers. Thanks a ton; from each one of us.

gateio · 26 maja 2023 o 00:10

I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

bape outlet · 26 maja 2023 o 03:14

I really wanted to jot down a quick note to be able to thank you for all of the precious suggestions you are writing here. My rather long internet research has finally been honored with extremely good concept to share with my company. I would mention that many of us readers actually are truly blessed to live in a useful network with so many perfect professionals with insightful basics. I feel quite lucky to have seen your entire weblog and look forward to tons of more fabulous moments reading here. Thanks a lot again for a lot of things.

off white t shirt · 26 maja 2023 o 09:30

I wanted to write you a little remark to finally give thanks as before just for the nice techniques you have discussed in this article. It is so incredibly open-handed of you in giving unreservedly what exactly a few individuals might have advertised as an e book to get some bucks on their own, and in particular now that you could have done it if you wanted. The good ideas in addition served to be the great way to know that other people online have a similar eagerness just like my own to know good deal more around this issue. I am certain there are several more pleasurable occasions ahead for those who read through your site.

kd shoes · 27 maja 2023 o 04:56

I needed to create you the bit of remark so as to say thanks a lot again considering the great concepts you’ve featured above. It has been really incredibly generous with you to present freely all that a number of people would’ve offered for sale as an ebook to help make some money for themselves, precisely seeing that you might well have tried it in case you wanted. The inspiring ideas as well worked as a easy way to comprehend other people online have the identical desire just as my own to grasp more concerning this condition. I think there are some more enjoyable times ahead for folks who check out your site.

yeezy boost 350 v2 · 27 maja 2023 o 12:11

I precisely wanted to say thanks all over again. I am not sure what I would have tried in the absence of the entire techniques provided by you concerning such a theme. It actually was a real frightful condition in my circumstances, nevertheless viewing your professional technique you handled it took me to cry for fulfillment. I’m happy for your advice and thus wish you really know what a great job you’re carrying out teaching most people thru your site. Most probably you have never got to know any of us.

steph curry shoes · 28 maja 2023 o 07:43

I must express thanks to the writer just for bailing me out of this predicament. Just after exploring throughout the online world and seeing suggestions which are not helpful, I believed my entire life was over. Being alive without the solutions to the difficulties you’ve sorted out all through your good guide is a serious case, as well as those that could have negatively damaged my entire career if I had not noticed the website. The training and kindness in touching a lot of things was valuable. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t come across such a solution like this. I can also at this moment look forward to my future. Thank you so much for the skilled and sensible guide. I won’t be reluctant to recommend your web blog to anyone who should receive recommendations on this topic.

bapesta shoes · 29 maja 2023 o 10:56

I am also writing to make you know what a brilliant encounter my wife’s princess developed using your site. She learned some issues, including what it is like to have an incredible teaching character to have others with no trouble thoroughly grasp specified tortuous subject matter. You really exceeded our own expected results. I appreciate you for rendering these invaluable, trusted, educational and also easy tips about this topic to Julie.

yeezy gap · 29 maja 2023 o 18:06

Thank you for all your efforts on this website. Gloria really likes engaging in research and it’s easy to see why. A number of us notice all regarding the dynamic medium you provide functional items through this blog and inspire participation from others about this subject matter then our own simple princess is in fact understanding so much. Enjoy the remaining portion of the year. You’re the one conducting a really great job.

Możliwość komentowania została wyłączona.